KIM JESTEŚMY?

Klub Wino to lokalna, rodzinna firma, powstała z miłości do wina. Prowadzimy ją razem: Agata i Michał - małżeństwo z 4-letnim stażem. Często jesteśmy pytani skąd pomysł, jak to się zaczęło? Nie mamy wyjątkowej historii związanej z początkiem naszej pasji. Od lat lubimy wino, w którymś momecie zaczęliśmy degustować częściej, coraz więcej wyjeżdżaliśmy zagranicę, gdzie próbowaliśmy miejscowych win. Głębsze zainteresowanie przyszło naturalnie. Obydwoje ukończyliśmy kursy Wine & Spirits Education Trust (WSET) zakończone zdanymi pomyślnie egzaminami. Cały czas się rozwijamy, szkolimy, szukamy nowych smaków.

Według nas wino to nie tylko sam napój, chociaż wspaniały! Staramy się zgłębić jego historię, poznać ludzi, którzy je stworzyli. Na końcu doceniamy to co mamy w kieliszku jeszcze bardziej, każde wino ma swoją historię...

KLUB WINO a KULTURA WINIARSKA

Postawiliśmy sobie za cel zbudowanie większej świadomości i szerzenie kultury picia wina wśród Polaków, a przede wszystkim Łodzian. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju kultury winiarskiej w Polsce. Dlatego prowadzimy regularnie degustacje/festiwale win. Szkolimy także pracowników restauracji i kawiarni, które z nami współpracują. W ten sposób chcemy podnieść standard obsługi w tych miejscach. Nie opowiadamy wyłącznie o naszych winach, ale także szkolimy z zasad podawania win, ich doboru do konkretnych potraw. Wszystko z myślą o Was, żebyście byli zadowoleni z obsługi podczas obiadu/kolacji.

SKLEP INTERNETOWY

Prowadzimy sklep internetowy, w którym znajdziecie wina wyselekcjonowane przez nas, ale ich trafny wybór jest potwierdzony przez najlepszych sommelierów w Polsce oraz ekspertów, z którymi współpracujemy. Zachęcamy jednak do odwiedzenia nas osobiście, wtedy jesteśmy w stanie najlepiej doradzić wino, którego szukacie, dobrać najbardziej odpowiednie do wieczornego menu.

DEGUSTACJE WIN

Prowadzimy regularnie degustacje win w różnej formie, dojeżdżamy także do Was. Taka forma urozmaicenia kolacji, urodzin bliskiej osoby czy imprezy firmowej jest bardzo ciekawa. Takie spotkania prowadzimy sami, a co jakiś czas zapraszamy topowych sommelierów, ekspertów, dziennikarzy branżowych.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Wierzymy, że klimat każdego miejsca tworzą prowadzący je ludzie. Dlatego my osobiście prowadzimy nasz sklep i wine bar i znamy prawie wszystkich naszych gości i ich gusta. Pozwala nam to bezbłędnie zaproponować im wina w stylu, który lubią. Przede wszystkim jednak lubimy poznawać nowych ludzi i z nimi rozmawiać. Zapraszamy więc do nas, do zobaczenia!