Cechą charakterystyczną wszystkich win słodkich jest to, iż poszczycić się one mogą dość dużą zawartością cukru resztkowego. Uzyskana słodycz połączona z bardzo delikatną kwasowością tworzy kompozycję, która zapewnić może niezapomniane wrażenia na każdym podniebieniu. Słodkie propozycje zadowolą każdego miłośnika win o bardzo łagodnym smaku. Wino słodkie jest serwowane najczęściej po posiłkach, do różnego rodzaju ciast, deserów, owoców i orzechów.

Wina słodkie w sklepie klubwino.pl

W naszej ofercie znajdują się propozycje wyprodukowane ze szczepów winogron, które posiadają dużą zawartość cukru (jeśli chodzi o wina słodkie to zawartość cukru w 60-150 g/l wynosi od około 8% do 16%). Każde wino słodkie z naszego sklepu stanowi efekt pracy doświadczonych winiarzy, którzy pozostają wierni tradycyjnym metodom winifikacji. Możemy zagwarantować, że znajdziesz tu szlachetne trunki o smaku i aromacie, który na bardzo długi czas pozostanie w pamięci Twojej i bliskich Ci osób.

Warto podkreślić, że wino słodkie otrzymać można na kilka różnych sposobów. Najbardziej ceni się trunki, w których bogatą słodycz uzyskano naturalnie. Jeżeli szukasz prawdziwych i słodkich win, które zaskoczą Cię świeżością, a także bogatym smakiem i aromatem, to z pewnością nasze propozycję Cię zadowolą.

Słodkie wina zwykle kojarzymy z różnego rodzaju deserami. Jednak mało osób wie, iż wspaniałe połączenie stanowi konfrontacja słodkiego wina z jedzeniem. Wina słodkie mogą smakować wspaniale nie tylko z piernikiem, ale (co dla niektórych może być zaskoczeniem) z pasztetem. Nie pogardzą one także niektórymi rodzajami ryb. Wina słodkie mogą wzbogacić smak gałki muszkatołowej o niuans grzybowy. Mogą ukoić metaliczny posmak wątróbki, a przez to nadać tradycji nowoczesny wymiar. Jednak kiedy zapragniemy odmiany, możemy pomyśleć o serze Roquefort, który również świetnie się sprawdzi ze słodkim winem.

Wina słodkie najlepiej pić schłodzone (sugerowana temperatura to 6–8°C). Najlepsze do ich degustacji będą zwężające się ku górze kieliszki. Warto dojrzeć do win słodkich i docenić je odpowiednio, ponieważ – zupełnie niesłusznie – często traktowane są one znacznie gorzej, niż na to zasługują.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22