Wina czerwone

Czerwone wino nie bez powodu uważane jest za jego szlachetną odmianę – dzięki silnemu oddziaływaniu na zmysły i wielu właściwościom prozdrowotnym, traktowane jest często jako coś więcej niż tylko alkohol, a dzięki szerokiej gamie potraw, z którymi możemy je połączyć, pasuje praktycznie do każdej okazji.

Dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy wino czerwone często zalecane jest do codziennego spożywania, w niewielkich ilościach. Wtedy najkorzystniej odczujemy jego właściwości prozdrowotne – przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, których nadmiar może przyczynić się do powstania wielu przewlekłych schorzeń, takich jak choroby nowotworowe czy miażdżyca. Jeśli zależy nam na zintensyfikowaniu działania prozdrowotnego, warto wybrać wina pochodzące z chłodniejszych, wilgotnych rejonów; to w nich właśnie znajdziemy najwięcej przeciwutleniaczy.

Czerwone wino z jedzeniem? Jak najbardziej! W tej kwestii mamy duży wybór, gdyż wino czerwone pasuje praktycznie do wszystkiego. Twarde, żółte sery, ryby, wędliny czy zimne przekąski to tylko część możliwości. Do każdego mięsnego obiadu możemy spokojnie dołączyć lampkę wina, również pizza czy grillowane mięsa doskonale sprawdzą się w tym zestawieniu. Pamiętajmy tylko, by do konkretnego dania dobrać odpowiedni rodzaj trunku – do wytrawnych, zimnych przekąsek lepiej sprawdzi się lekkie wytrawne wino niż ciężkie.

Wina czerwone w sklepie klubwino.pl

W naszej ofercie znajdziesz wino czerwone dla każdego, największego nawet smakosza. Na co masz dziś ochotę? Aromat dymu i tytoniu połączony z nutą wiśni i czarnych jagód, a może czarny bez z delikatnym aromatem czereśni? Mamy również nuty ziołowe, pomieszane z owocowymi lub jeżyny i śliwki, przełamane nutką wanilii i toffi. Brzmi smacznie? Polecamy spróbować wszystkich! W naszej ofercie mamy wina z winnic Aresti, Celler Vall Llach, Chateau Haut-Monplasir, Domaine de la Janasse, Foradori, Guerrieri Rizzardi, Hofstatter Joseph, Hunky Dory oraz Russiz Superiore. Wszystkie odznaczają się wysoką jakością, głębią smaku i gwarancją, że wrócisz po kolejną butelkę. Które z nich wybierzesz właśnie dziś?

Wyświetlanie 1–40 z 103 wyników

1 2 3