Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

De Grendel Amandelboord Pinotage

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: De Grendel
  • 134,00 zł
Butelka: 750 ml
Producent: De Grendel
Kraj: RPA
Region: Wine of South Africa
Apelacja:  
Szczepy:
  • Pinotage
Alkohol: 14,5%
Rocznik: 2016
Kolor: czerwone
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: bogate i treściwe

Chociaż istnieją wzmianki o winogronach uprawianych w De Grendel w 1800 roku, dopiero w 2000 roku powstała winnica na posiadłości. Kiedy zmarły sir David Graaff odziedziczył baronetykę w 1999 roku, wycofał się z kariery politycznej, którą dzielił z ojcem i dziadkiem przed nim, i wrócił na farmę. Początkowo, po wyczerpującym badaniu terroiru i klimatu, Sir David nasadził 10ha Cabernetem i Merlotem. De Grendel, położony po drugiej stronie wzgórza od reszty szlaku winnego Durbanville, jest wyjątkowy wśród winnic Cape, ponieważ jest to jedyna posiadłość z triumwiratem świętego wina z widokiem na morze, chłodnymi bryzy oceanu i mglistymi nocami.

Wino o śliwkowo-czerwonej barwie. Karmelizowane banany i wanilii na nosie są wspaniale wspierane przez aromaty czeremchy i borówki, z nutami kopru, goździka, kardamonu i pieprzu (pięć chińskich przypraw). Na podniebieniu po gładkim wejściu występuje słodko-kwaśna żurawina z niuansami morwy i mokki.

Wino doskonale spisze się z dziczyzną, kaczką i czerwonym mięsem. Uzupełni również lekkie curry i wieprzowinę słodko-kwaśną. Chociaż wino jest wyjątkowo przystępne, będzie ono nas nagradzać jeśli pozwolimy mu się postarzeć przez 5 do 8 lat, stając się coraz bardziej jedwabistym, a wraz z integracją tanin, delikatne owoce mogą stać się nieco pełniejsze i bogatsze w obecności pełnego doprawienia,  zachowując przy tym przyjemną elegancję.