Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Trisquel Syrah

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 64,00 zł

Ten potężny Syrah ma intensywny, głę

13Butelka: 750 ml
Producent: Aresti
Kraj: Chile
Region: Maipo Valley
Apelacja: Maipo Valley
Szczepy:
  • syrah/shiraz
Alkohol: 14%
Rocznik: 2017
Kolor: czerwone
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: bogate i treściwe
Ten potężny Syrah ma intensywny, głęboki, niemal fioletowy kolor. W nosie mocne aromaty jeżyn, śliwek, lawendy i przypraw, które łączą się z nutami wanilii i toffi poczhodzącymi od dębowych beczek, w których wino spędziło 12 miesięcy. W ustach wino pełne, cieliste, o kasamitnej strukturze z dojrzałymi taninami. Krągłe, miękkie, złożone i jedwabiste, z wyraźnym smakiem czarnych owoców i akcentem dębu z bardzo długą końcówką.

"Trisquel" było używane przez dawna cywilizacje dla określenia Koła Życia. Śmierć i powtórne narodziny, a także 3 główne siły wszechświata: ziemię, wodę i ogień. "Trisquel" symbolizuje także 3 pokolenia rodziny Aresti i poświęcenie produkcji wina.
Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection oraz Sauvignon Blanc Estate Selection (obydwa wina mamy w ofercie) otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (też mamy w ofercie).