Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Gewurztraminer Estate Selection

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 32,00 zł
Gewurztraminer nie jest typowym dla Chil
Butelka:750 ml
Producent:Aresti
Kraj:Chile
Region:Cebtral Valley
Apelacja:D.O. Central Valley
Szczepy:
  • gewurztraminer
Alkohol:13%
Rocznik:2010
Kolor:białe
Typ:spokojne
Wytrawność:wytrawne
Styl:średniej budowy
Gewurztraminer nie jest typowym dla Chile szczepem, a jednak świetnie się odnalazł w winie Aresti. Bladożółty kolor z zielonymi refleksami. Charakteryzuje się typowym dla odmiany bukietem: intensywny, wyrazisty, złożony z aromatów róży, owoców liczi, moreli i pomarańczyz nutą miodową. Po wspaniałych aromatach spodziewmy sie wina słodkawego, ale tu mam miejsce niespodzianka, wino jest zupełnie wytrawne, w ustach wino krągłe i miękkie, a jednocześnie zachowujące owocową świeżość.

Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection oraz Sauvignon Blanc Estate Selection (obydwa wina mamy w ofercie) otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (też mamy w ofercie).