Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Chardonnay Reserva

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 48,00 zł

Wino o intensywnym, żółtym zabarwieniu

6Butelka: 750 ml
Producent: Aresti
Kraj: Chile
Region: Curico Valley
Apelacja: D.O. Curico Valley
Szczepy:
  • chardonnay
Alkohol: 13%
Rocznik: 2018
Kolor: białe
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: bogate i treściwe
Wino o intensywnym, żółtym zabarwieniu, z zielonkawymi refleksami. W nosie aromaty cytrusów, ananasów i kwiatów, ale także wyraźna słodka nuta wanilii, karmelu, kawy i miodu. To świetnie zrobione beczkowe chardonnay, stąd te aromaty. W ustach wino bardzo bogate, miękkie, maślane o bardzo dobrej strukturze - to wszystko wynik starzenia w beczkach dębowych. Wino prezentuje świetna równowagę między beczką i owocem. jest długie, z dobrze zrównoważoną kwasowością, ale przede wszystki jest bardzo "smooth".

Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection oraz Sauvignon Blanc Estate Selection otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (też mamy w ofercie).