Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Chardonnay Estate Collection

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 36,00 zł

To świeże, nowocześnie skrojone chard

Butelka: 750 ml
Producent: Aresti
Kraj: Chile
Region: Central Valley
Apelacja: Central Valley
Szczepy:
  • chardonnay
Alkohol: 13,5%
Rocznik: 2018
Kolor: białe
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: średniej budowy
To świeże, nowocześnie skrojone chardonnay pochodzi z ciepłego rejonu, gdzie grona osiągają pełną dojrzałość w trakcie zbiorów. To wytrawne wino o żółtawej barwie z zielonymi refleksami. W nosie ekspresyjny aromat dojrzałych owoców ananasa, gruszek, cytrusów. W ustach wino bogate, stosunkowo cieliste, miękkie z posmakiem wanilii i nutą kawy. To wino otrzymał 90 punktów od Roberta Parkera!

Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection (to właśnie to wino) oraz Sauvignon Blanc Estate Selection otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (też mamy w ofercie).