Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Carmenere Reserva

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 48,00 zł

Carmenere to wizytówka Chile. Głęboki

Butelka: 750 ml
Producent: Aresti
Kraj: Chile
Region: Curico Valley
Apelacja: D.O. Currico Valley
Szczepy:
  • carmenere 90%
  • malbec 5%
  • syrah/shiraz 5%
Alkohol: 13%
Rocznik: 2016
Kolor: czerwone
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: średniej budowy
Carmenere to wizytówka Chile. Głęboki ciemnoczerwony kolor. W nosie złożony bukiet łączący aromaty ciemnych owoców (czarna porzeczka, wiśnia, śliwka, czarna jagoda) i aromatów typowo beczkowych: przypraw, cynamonu, wanilii i kakao. Wino leżakowało w dębowych beczkach ok. 12 miesięcy. W ustach pełne, wypełnia usta po brzegi. Poza tym: ekstraktywne, bardzo dobrze zrównoważone, z dobrą strukturą i miękkimi taninami. Długie.

Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection (to właśnie to wino) oraz Sauvignon Blanc Estate Selection otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (to właśnie omawiane wino).