Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Cabernet Sauvignon Reserva

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 49,00 zł

Equilibrio to wino wytwarzane z gron poc

Butelka: 750 ml
Producent: Aresti
Kraj: Chile
Region: Colchagua
Apelacja: Colchagua
Szczepy:
  • cabernet sauvignon
Alkohol: 13%
Rocznik: 2017
Kolor: czerwone
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: średniej budowy
Czerwone wytrawne wino o bardzo złożonym i ekspresyjnym bukiecie zbudowanym z aromatów owocowych – śliwki, wiśnie, czarne porzeczki, oraz pochodzących z leżakowania w dębowych beczkach zapachów wanilii, kawy, karmelu i tostów. W ustach miękkie, łagodne, z dobrą strukturą, dojrzałymi taninami i długim smakiem. Idealne do do pieczonej lub duszonej wołowiny, gulaszu, steków.

Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection oraz Sauvignon Blanc Estate Selection (obydwa wina mamy w ofercie) otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (też mamy w ofercie).