Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Aresti Cabernet Sauvignon Bellavista

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aresti
  • 43,00 zł
Equilibrio to wino wytwarzane z gron poc
Butelka:750 ml
Producent:Aresti
Kraj:Chile
Region:Maipo Valley
Apelacja:Maipo Valley
Szczepy:
  • cabernet sauvignon
Alkohol:13%
Rocznik:2008
Kolor:czerwone
Typ:spokojne
Wytrawność:wytrawne
Styl:średniej budowy
Equilibrio to wino wytwarzane z gron pochodzących z winnic uprawianych organicznie, bez użycia nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Wino o intensywnej barwie i mocnych aromatach czarnych porzeczek, wiśni, tytoniu z nutami ziemistymi i skórzanymi. Smak mocny, owocowy z wyraźnymi, ale łagodnymi taninami. "Equilibrio" oznacza "równowagę" i odzwierciedla starania osiągnięcia naturalnej interakcji między słońcem, glebą i winnicami do produkcji wina w zrównoważony i przyjazny dla środowiska sposób.

Aresti to rodzinna winnica, którą założył w roku 1951 Vicente Aresti wraz ze swoim teściem Alfredo Lopezem. Jako miejsce planowanego przedsięwzięcia wybrali dolinę Curicó, region obiecujący, ale wówczas
praktycznie nieznany. Po latach wytężonej pracy Aresti jest jednym z wiodących producentów w Chile, zachowując rodzinny charakter przedsięwzięcia. Z ponad 400 hektarów winnic część uprawia się w systemie „bio”, co w Chile nadal jest rzadkością. O jakości win może świadczyć fakt, że w roku 2010 dwa najtańsze, podstawowe wina Aresti – Chardonnay Estate Selection oraz Sauvignon Blanc Estate Selection (obydwa wina mamy w ofercie) otrzymały 90 punktów w ocenie Roberta Parkera. Wina z Aresti wyróżniono także w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli: Wielki Złoty Medal dla Aresti Late Harvest Gewürztraminer 2007, złoty Medal za Aresti Reserve Syrah Limited Release 2006 i srebrny medal dla Aresti Reserve Carmenere 2006 (też mamy w ofercie).