Kategorie

Festiwal Win Polskich

Już dzisiaj szykujcie się na bezprecedensową w Łodzi degustację: I FESTIWAL WIN POSLKICH!

Znacie je, próbowaliście? Ile razy się sparzyliście i nie chcecie już więcej próbować? Próbowaliście więc nie tych win co trzeba. Jest mnóstwo średnich i słabych win polskich, ale jest kilka-kilkanaście winnic na baaaaaaardzo wysokim poziomie. Zdziwicie się, jak ich spróbujecie, że są robione w Polsce, przez polskich winiarzy. Jest cały przekrój: wina białe, czerwone, różowe, wytrawne, słodkie, a nawet musujące!

Zapraszamy w SOBOTĘ 16.05.2015 w godzinach 13.00-19.00 na główną część Festiwalu:
Przyjadą do nas osobiście właściciele 11 najlepszych, naszym zdaniem, polskich winnic i zaprezentują Wam swoje wina. Będzie więc niepowtarzalna okazja do spróbowania win i porozmawiania z samymi producentami! Każdy z nich będzie miał swoje osobne stanowisko, na którym będzie prezentował swoje trunki. Wy na wstępie dostaniecie swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisami winnic i listą win i będziecie mogli dowolnie się między nimi przemieszczać. Impreza zaplanowana jest na naszym podwórku przy ul. Piotrkowskiej 217 (parking od al. Kościuszki 132), przed lokalem Klubu Wino. Koszt udziału w Festiwalu to tylko 15 zł i 5 zł zwrotnej kaucji za kieliszki.

Będziecie też mogli głosować na najlepsze wina Festiwalu, a wszystkie wystawiane przez winiarzy pozycje będą do kupienia u nas, tego dnia w promocyjnych cenach (część jest w naszej ofercie cały czas).

Podczas dnia Festiwalu zaplanowane są także dwie dodatkowe (także dodatkowo płatne) degustacje komentowane, które poprowadzą przedstawiciele patronów medialnych Festiwalu:
ze strony Winicjatywy będzie to Maciek Nowicki
ze strony Magazynu Wino - potwierdzamy jeszcze
Tematy degustacji i informacje jak się na nie zapisać podamy wkrótce.

Nasz wine bar i ogródek będzie tego dnia normalnie funkcjonował, a wieczorem kontynuujemy zabawę z polskimi winami: od godz. 20.00 planujemy AFTER PARTY z polskimi winami na kieliszki i koncertem na żywo, który umili nam, ten ciepły, miejmy nadzieję, wieczór.

Potwierdzamy jeszcze ostatnie winnice, które wezmą udział w imprezie, listę będziemy na bieżąco aktualizować:
Winnica Srebrna Góra
Winnica Bliskowice
Winnica Nad Jarem
Winnica Miłosz
Winnica Jakubów
Winnica Dziedzic 44
Winnica Wzgórz Trzebnickich
Winnica Płochockich
Winnica Małe Dobre
Winnica Zadora
Winnica Saint Vincent

Partnerzy Festiwalu:
Piotrkowska 217
Tom-Gast
Grejfrut
Laser Polska
Kolacje w kontekście

Patroni medialni Festiwalu:
Winicjatywa
Magazyn Wino
Vinisfera
jemywlodzi.pl