Wina
Akcesoria
Zestawy Win
Vouchery
Program Lojalnościowy

Biagi Ashe Trebbiano d'Abruzzo DOC

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Biagi
  • 42,00 zł
Staranny zbiór winogron, ścisła kontrola produkcji i innowacyjne techniki zapewniają wysoką jakość i absolutnie oryginalne produkty. Winogrona użyte do produkcji tego wina są zbierane ręcznie w drugiej połowie września.
Butelka: 750 ml
Producent: Biagi
Kraj: Włochy
Region: Abruzja
Apelacja: DOC
Szczepy:

Trebbiano

Alkohol: 12,5%
Rocznik: 2014
Kolor: białe
Typ: spokojne
Wytrawność: wytrawne
Styl: lekkie

To Trebbiano pochodzi z winnic w Colonnella, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki ciesząc oczy pięknymi krajobrazami.Winnice Biagi zajmują około 20 ha, połozone są na nasłonecznionych wzgórzach z widokiem na Adriatyk.

Staranny zbiór winogron, ścisła kontrola produkcji i innowacyjne techniki zapewniają wysoką jakość i absolutnie oryginalne produkty. Winogrona użyte do produkcji tego wina są zbierane ręcznie w drugiej połowie września.

Rocznik 2009 otrzymał nagrodę podczas targów win Vinitaly. Wino o istensywnej słomkowo-złotej sukni z zielonymi refleksami. W nosie przewaga owocow tropikalnych i cytrusów, nuty jabłkowe, brzoskwiniowe, delikatne akcenty kwiatowe. Na podniebieniu dobrze zrównoważone, rześka i żywa kwasowość, wyczuwalny owocowy, orzeźwiający posmak.. Poza uprawą winorośli producent wytwarza także wysokiej, jakości oliwę extra virgin.